4 thoughts on “BARIŞ NAKLİYAT

 1. REHA LOJİSTİK NAKLİYAT YANILTTI-MEHMET 27 ŞUBAT 2021 14:22
  Tayinim tokat’a çıktı denizliden tokat’a 34 küçük küçük parça şeklinde eşyalarımı getirmek için annemle anlaşmışlar benden habersiz. Annemde fiyatı uygun diye kabul etmiş sözleşme imzalamış. Eşyaları az görünce araba boş istediğiniz kadar doldurun demişler önce ama eşyaları almaya geldiği gün beni aradı eşyalar sözleşmede yazılandan fazla fiyat farkı şu kadar dedi. Neyse dedim gönderdim. Sözleşmede belirtilen günde eşyaları almadı bir sürü bahane uydurarak ki şikayetim vara baktım herkese aynı bahaneleri uydurmuşlar. Yok araba bozuldu yok asansör kırıldı vs vs. Ertesi gün eşyaları aldılar bir gün sonra teslim etmeleri gerekirdi ama ertesi gün eşyalar gelmediğinden kendisini aradım araç bozuldu yola çıkamadı biz size haber vermeyi unuttuk dedi. Neyse dedik bir gün bekleriz. Ertesi gün yine aynı bahane ertesi gün yine aynı bahane. Aradan 5 gün geçti eşyalarım hala yok. Sonradan öğrendim ki eşyaları başka bir nakliyat firmasına vermiş gidince yol üstü bırakırsınız diye. Ancak biz asansörlü evden eve ® anlaşmıştık.

  Şimdi eşyalar hala ortada yok 5 gün geçti hala elime ulaşamadı. Arıyorum işinize gelmiyorsa vermeseydiniz diyor bir de. Eşyalarım şu an Ankara’da tanımadığım bir adamın tırında bekliyor kırıldı mı bozuldu mu ne durumdalar bilmiyorum. Yasal olarak tüm haklarımı kullanacağım elimin ulaştığı her yere şikayet edeceğim verdiğim nakliye parasından 10 kat daha masrafım da olsa ben tüm yasal yollara başvuracağım.

 2. REHA LOJİSTİK NAKLİYAT EKSİK EV TAŞIMA VE HASARLAR!-MUAMMER
  Reha Nakliyat ile bir arkadaş vesilesiyle tanışıp Eskişehir’den Denizli’ye ev eşyası taşıma hususunda a** bey ile sözleşme yaptık ve a*** bey ücretin yarısını istedi ve gönderdik. Taşıma gününden bir gün önce görüşmemizde eşyaların durumunu sordu ve orta boy kamyon göndereceğini söyledi ikaz etmeme rağmen büyük göndermesini istedim ama dinlemedi. Nihayet taşıma günü geldiğinde orta boy kamyon ile geldiler ve araca eşyalar sığmadı ve eşyamın bir kısmı Eskişehir de kaldı ve a** bey ile görüştükten sonra önümüzdeki hafta kalan eşyayı da aldıracağını beyan etti ve gelen ekibinde çok yetersiz olduğu anlaşılıyordu. Koli bandı ve pıt pıt eksik getirmişler nereden baksan elinde kalan bir durum fecaat ki ne fecaat.

  Ertesi gün eşyayı getirdiler fakat a***bey ücret konusunda kolilerin çokluğunu bahane ederek fiyat arttırdı ve diğer eşyaları getirmem için benden ek ücret talebinde bulundu ve itiraz ettim. Eğer ücreti peşin ödemez isem eşyayı indirmeyeceğini yediemin ® deposuna çekeceğini söyledi. Bende dedim ki sen kalan eşyalar kalsın anlaştığımız fiyat ödemesi yapalım dedim ama bende öyle iş olmaz yarım iş bırakmam diyerek sanki benimle dalga geçer gibi.

  Neyse bir pazarlık yaparak kalan eşyamı alacağını ve anlaştığımız fiyatın üstüne biraz daha ücret vererek eşyayı indirdiler. Lakin ne indirme evlere şenlik eşyalar balık istif tabi hanım bir yandan bana kızar ne bunlar diye anlayacağınız tam bir fiyasko Reha nakliyat. Neyse adam dedi ya kalan eşyayı getireceğiz diye biz de saf gibi inanıp adamların getirmesini bekledik ama nafile adam demez mi senin eşya fazlaydı ondan getirmiyorum dedi. Ben ne diyeyim 3500 TL sözleşme imzaladık 4100 TL verdik fakat birçok hasar çıktığım evin pencere camını kırdılar girdiğim evinde camını kırdılar avize vardı onu da hallettiler koltuklar kasanın pisliğine bulaşmış yemek masasının sandalyeleri battı. Ne diyeyim sinir küpü olduk çıktık ben bir hata ettim.

 3. BARIŞ NAKLİYAT DENİZLİ İLAVE PARA İSTİYOR-İBRAHİM

  Sahibi A*** E**. Yüklediği eşyayı indirmek için ilave para istiyor. Sözleşme eşyayı indirecek ve montajı yapılacak yazmasına rağmen istersen polis çağır istersen savcılığa ver eşyayı kendin hamal ve asansör tutup indireceksin denildi.

 4. BARIŞ NAKLİYAT DENİZLİ NAKLİYE FİRMASININ MAĞDUR ETMESİ-SALİH

  Burdur İlinin Yeşilova ilçesinden Muş Hasköy ilçesine tayinim çıktı. Eşyalarımı taşıtmak için nakliye araştırması yaparken Denizli ilinden Barış Nakliyat ünvanlı firmayla anlaştım. 18000 TL’ye anlaştık. Kendisine ilk olarak anlaştıktan sonra 4500 TL tutarında para havale ettim. Daha sonra kendisi eşyaların zarar görmemesi için patpat ayarladığını söyledi ve 500 TL daha istedi onu da gönderdim ve sonra Eşyaları kendi firmasına ait olmayan başka bir kamyonla gönderdi ve kamyon şoförü Barış nakliyatın sahibi için kendisine eşyaları Burdur merkezden Muş merkeze götüreceğini fazladan mazot yaktığını Muş ilinde eşyaları indirtecek eleman ayarlamadığını, asansör ayarlamadığını söyledi. Ben eşyalar Hasköy ilçesine gidince eşyaları indirecek kişileri kendi imkanlarımla ayarladım. Anlaşmada beni başka biriyle muhatap etmemesi gerektiğini söylememe rağmen kamyon şoförü defalarca beni aradı, firma sahibi parayı verirken asansör ayarlayacağını söylemesine rağmen asansör ayarlamadı üstelik eşyalarımdan birkaçı kırık şekilde teslim edildi. Firma sahibini aradığımda kırılan eşyaların zararını karşılayacağımı söylemesine rağmen hiçbir şekilde mesajlarıma dönüş yapmadı. Firma aldığı parayı hakkıyla yiyorsa afiyet olsun başka bir şey söylemiyorum.

Leave a Comment